Гітарні підсилювачі: види і правила вибору

Домогтися потужного гітарного звуку неможливо без гітарних підсилювачів. Вибрати гітарний підсилювач буває непросто навіть музиканту зі стажем, не кажучи вже про новачків. Саме тому ми вирішили допомогти вам в цій складній справі. У цій статті ми розглянемо, якими бувають гітарні підсилювачі, який принцип їх роботи, а також як правильно вибрати потрібну модель.

Гітарний передпідсилювач: правила вибору

Гітарний передпідсилювач є головним елементом звукоформування гітарного обладнання. Саме він відповідає за об'ємне і потужне звучання гітари.

Вибирати підсилювач для гітари потрібно залежно від умов його використання. Визначте, потрібен він вам для домашніх репетицій, концертів, студійної роботи або виступів на відкритих майданчиках? Після того, як ви відповісте на це питання, ваш вибір значно звузиться.

Обов'язково варто звернути увагу на потужність - чим вона вища, тим чистіше буде звучати гітара. Але не варто для невеликих приміщень купувати занадто потужний гітарний підсилювач. Для домашнього використання цілком вистачить 20 Ватт, а ось для професійного - не менше 50-100 Ватт.

Види гітарних підсилювачів

Передпідсилювач в поєднанні з підсилювачем потужності і колонками називається комбопідсилювач («комбік»). За принципом роботи комбопідсилювачі поділяються на аналогові і цифрові. До аналогових відносять лампові гітарні підсилювачі, транзисторні, а також гібридні підсилювачі.

Лампові гітарні підсилювачі забезпечують теплий, ефектний овердрайв. Транзисторні ж коштують менше, є більш надійними, але не дають такого ефектного звучання, як лампові. Вельми хороший варіант - підсилювачі гібридного типу. Вони відрізняються помірною вартістю і забезпечують теплий ламповий звук.

Кращим же вибором для новачків є цифрові гітарні підсилювачі, які моделюють звук за допомогою цифрових алгоритмів. Вони відносно недорогі і легкі в експлуатації.

Де купити гітарний підсилювач?

Якісні і недорогі підсилювачі для гітар в широкому асортименті представлені в інтернет-магазині MusicMag. Тут ви обов'язково зможете підібрати оптимальний варіант підсилювача. А якщо вам знадобиться професійна допомогу у виборі, ми вам її надамо.